Pokud se chytáte zakoupit nějakou zajímavou hračku pro svoje malé ratolesti, pak je dobré se nad výběrem lehce zamyslet. Hračka by totiž v ideálním případě měla dětem sloužit nejen jako nástroj k rozptýlení a zabavení, ale měla by také podporovat jejich logické myšlení a celkový rozvoj osobnosti. Podceňovat tak třeba právě výběr hraček, se kterými si malé dítě bude po nějaký čas prakticky neustále hrát, se tak může velmi nevyplatit.

Parametry chytré a zároveň velmi zábavné hračky zcela splňuje LaQ stavebnice. Tato stavebnice pro děti od 5 let k nám přišla z Japonska a je stále populárnější. U dítěte dokáže rozvíjet kreativitu, motoriku dětí, představivost a logické myšlení. Přestože je primárně určena malým dětem, díky své propracovanosti a vlastnostem může posloužit jako vhodná zábava prakticky pro celou rodinu.

Stavebnice komunikuje s dítětem
A v čem spočívá přednost této dětské stavebnice ? Na rozdíl od známých typů stavebnic je LaQ stavebnice založena na tom, že s dítětem aktivně komunikuje, při každém správném spojní dílku a spojky totiž dítě uslyší zvuk podobný cvaknutí, samo tak bude ujištěno, že stavebnici skládá správně a povzbuzuje ho v dalším skládání. Při samotném skládání navíc není dítě nijak omezeno tím, co by mělo být ze stavebnice složeno. Je tak kladen důraz na jeho kreativitu, která je u jiných typů stavebnic značně omezena. I díky tomu se LaQ stavebnice jen tak neokouká a Vaše malé ratolesti se jí nebudou moci nabažit velmi dlouho.

Zábavná i praktická hra
Zapomeňte na klasické stavebnice, které každé dítě po chvilce omrzí. Díky LaQ stavebnici sami poznáte, jak si Vaše děcko bude užívat nejen zábavy, ale také se bude daleko lépe a rychleji emočně vyvíjet. Ne náhodou tuto stavebnici pořizují mnohé mateřské školky či základní školy. Sami učitelé, kteří tuto hru poznali, potvrzují, že se jedná o mimořádně povedenou stavebnici, která má ty nejlepší předpoklady pro to, aby dítě zaujala a zároveň vychovávala.